Yasal Yangın Merdiveni Modeli

Yasal Kurallara Uygun Bir Yangın Merdiveni Modelinin Hangisi Olduğunu Biliyor Musunuz?

Yangın yönetmeliğinde binalarda kullanılması gereken merdiven modelinin z tipi yangın merdiveni modeli olduğu açıkça belirtilmiştir. Çift kollu yangın merdiveni denince bütün yetlililerin ve bu alanda hizmet verenlerin aklına tek bir model yangın merdiveni gelmektedir ve bu modelin ise z tipi olduğu açıkça anlaşılmaktadır.

Yangın merdivenlerinin kullanımının zorunlu hale gelmesindeki ana amacın yangın durumlarında yapıların içerisinde mahsur kalan insanlar başta olmak üzere bütün canlıların hızlı bir şekilde tahliyesinin sağlanmasıdır. Güvenli tahliyeyi mümkün kılan tek modelin ise z tipi yangın merdiveni modeli olduğunu buradan belirtmek isteriz.

Yangın merdiveni firmamızın tek amacının satın aldığınız bir yangın merdeveninde dikkat etmeniz gereken tek şeyin ekonomi boyutu olmamalıdır nedeni ise ekonomik diye satın alacağınız bir yangın merdiveninin acil durumlarda görevini yerine getiremeyerek sizi ve alevleri karşı karşıya bırakabilecepi gerçeğinede dikkat etmenizi önemle rica etmekteyiz. Firmamız bütçenizide düşünerek ekonomik diye tercih etmişolduğunuz modellere ödediğiniz para kadar orjinal z tipi yangın merdiveni modellerinden satmak için indirimler ve kolay ödeme seçenekleri sunuyoruz. Sizlere yukarıda belirtmiş olduğumuz kolaylıkları sunmamızaki amaç kesinlikle sizlerin olası yangınlara karşı galip gelmenizi sağlamaktır.

Bir kat z tipi yangın merdiveni sahibi olmak için ne kadar ödeme yapmalıyım?

Bir z tipi yangın merdiveni sahibi olmak için elimizden gelen kolaylığı sağladıktan sonra cebinizden çıkacak maliyet ise 1 kat yani 3.20 cm yüksekliğinde bir merdivenin ortalama maliyeti 9.500 tl + kdv olduğunu buradan belirtmek isteriz.

Yukarıda belirtilen bir yangın merdiveninde kullanılması gereken asgari malzemeler nelerdir?

1. Yangın merdiveni üretiminde kesinlikle (bu bilgiler maximum 5 katlı bir yapı için veen asgari malzemeler için geçerlidir) 120*120=5 mm kutu profil direkler yani ana taşıyıcı direkler kullanılmalıdır.

2. İyi ve kullanışlı bir yangın merdiveni basamağının minimum 3/4 mm kar ve yağmur durumlarında kaymayı önleyen tırtırlı (baklava veya damla desenli) sac demirden üretilmelidir.

3. Kaliteli bir yangın merdiveninde ise kullanılması gereken tutmak için kullanılan köpeşte profillerinin ise minimum 40*40=2,5 mm kuru profilden üretilmesi gerekmektedir.

4. Son olarakta kullanılan boyanın kesinlikle 2 kat sürülmesi ve yanmaz boya olması mecburi bir durm olduğunu unutmayınız aksi taktirde yangın merdiveni alev topuna dönecektir.

Yukarıda melirtiğimiz daha nice kurallar vardır ancak burada hepsini zikredemediğimiz için kısaca ana hatlarına değindik umarım minimum belirtmiş olduğumuz standartlara uyarsınız aksi taktirde kendinize zarar vermiş olursunuz.

Yangın merdiveni, Yangın merdiveni, Yangın kapısı, Yangın kapısı, Ferforje, Çelik çatı, Sac kapı kasası ve Yangın danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Firmamız yangın merdiveni dışında ayrıca yangın kapısı, yangın sprink sistemleri, çelik çatı, sac kapı kasası, güvenlik sistemleri, ferforje, bina giriş kapısı, yangın tüpü gibi hizmetleride sunmaktadır.

İstanbul yangın merdiveni imalatımızda en çok z tipi yangın merdiveni modellerini üretmekteyiz sebebi ise yangın yönetmeliğine uygunluğu ve kullanışlı olmasındandır. Sizlerde kaliteli bir yangın merdiveni sahibi olmak için çok fazla araştırma yapmanıza gerek yok bizi arayın ve her konuda bilgi sahibi olun.

Diğer Makaleler

Yasal Yangın Merdiveni Modeli

Yasal Kurallara Uygun Bir Yangın Merdiveni Modelinin Hangisi Olduğunu Biliyor Musunuz? Yangın yönetmeliğinde binalarda kullanılması gereken merdiven modelinin z tipi yangın merdiveni modeli olduğu açıkça belirtilmiştir. Çift kollu yangın merdiveni denince bütün yetlililerin ve bu alanda hizmet verenlerin aklına tek bir model yangın merdiveni gelmektedir ve bu modelin ise z tipi olduğu açıkça anlaşılmaktadır. Yangın merdivenlerinin kullanımının zorunlu hale gelmesindeki ana amacın yangın durumlarında yapıların içerisinde mahsur kalan insanlar başta olmak üzere bütün canlıların hızlı bir şekilde tahliyesinin sağlanmasıdır. Güvenl


Devamı

Güncel Yangın Merdiveni Fiyatı

Güncel Yangın Merdiveni Fiyatı Hakkında Bilgilerin Olduğu Sayfadasınız. Güncel yangın merdivenleri hakkında gerekli araştırmayı yaparak edinmiş olduğumuz doğru fiyat silgilerini sizler ile paylaşan türkiyedeki en güncel sitedesiniz. Yangın merdiveni hakkında güncel m2 fiyat listesine ulaşmanın kolay olmadığı bu dönemde stabil yangın merdivenlerine ait fiyatları sadece bu sitede bulabileceğinizi (Anlık Fiyat İçin Arayabilirsiniz) belirtmek isteriz. En saglıklı fiyat alabilmek için çalışmayı düşündüğünüz yangın merdiveni firmasına karar kılmadan güncel yangın merdiveni fiyat bilgisi ediniz aksi taktirde yanılmış ve ciddi


Devamı

İstanbul Yangın Merdiveni

İstanbul'da Yangın Merdiveni İmalatı Ve Satışı Yapan Firmayız Z tipi yangın merdiveni imalatı ve satışını uzun yıllar yapmamızdan dolayı müşterilerimizin bütçesine katkıda bulunmak amacıyla alışverişlerinizde kullanabileceğiniz % 5 indirim sağladığımızı buradan belirtmek isteriz. Z yangın merdivenleri 2007 yıllından beri kabul gören ve hayatımıza hızla giren mode olduğunu buradan bilgilerinize sunarız. Z tipi yangın merdiveni imalatında tecrübeli ve yeterlikil belgelerine sahip olan ustalarımızın elinden çıkacak yangın merdivenlerine sahip olmak isterseniz bizi arayınız. Yangın merdiveni alışverişi yapan müşterilerimizin imalathanelerimizi ziyar


Devamı

Ucuz Yangın Merdiveni

Ucuz Yangın Merdiveni Kaliteli Mi? Ucuz yangın merdiveni imalatı yapan firmamızın amacı kalitesi aynı olan bir ürüne fazla ödeme yapmanızın önüne geçmektir. Ucuz yangın merdiveni denildiğinde aklımıza ilk gelen şeyin kalitesiz bir ürün olduğunun farkındayız bu sebeple bu ön yargıyı kırmak çin ekonomik adı altında satışını yaptığımız bir yangın merdiveninin kaliteli bir malzemeden üretilen yangın merdiveninden farkının olmadığını bütün müşterilerimize göstermektedir. Makaralı yangın merdiveni yönetmelikte olmadığ halde ençok tercih edilen model olmasının sebebi ise çözüm bulunmayan yerler


Devamı

Yangın Danışmanlık

DanışmanlıkYangınların oluşum nedenleri, ihmal örnekleri, ani müdahale ve çözüm önerileri, söndürme ve tahliye konularında, yangın sistemleri hizmeti almak isteyen müşterilere karşı verilen danışmanlık hizmetleri, sistemlerin kuruluş aşamalarının önemli adımlarından biridir.Etüt çalışmalarından risk analizine kadar tüm göstergelerin aktarıldığı danışmanlık hizmetleri, hangi sistem türünün istenen mekana uygun olduğuna dair tüm detayların paylaşıldığı bir hizmettir. Yönetmeliklerin belirlediği standartlar çerçevesinde hazırlanacak sistemler ile ilgili raporlar da danışmanlık hizmetinin kap


Devamı

Yangın Tüpü Fiyatları

Yangın Tüpü Kullanımının Önemi. Karbondioksit içeriğine sahip yangın söndürücü cihazlar alevlerden oksijeni emer ve ısıyı soğuk akış ile birlikte değiştirir.


Devamı

Yangın Sprinkleri

Sprink Sistemleri son yıllarda en yaygın olarak kullanılan sulu söndürme sistemlerinden biridir.


Devamı

Paslanmaz Yangın Merdiveni

Paslanmaz yangın merdiveni imalatı yapan firmamız, paslanmaz yangın merdivenini TSE standartlarında, kaliteli olarak imal etmektedir. Üretimi sırasında kullanılan malzemenin kalitesiz olarak tercih edilmesi halinde, zaman içerisinde hava şartlarına bağlı olarak merdiven üzerinde dökülme, yıpranma ve pas gibi sorunların ortaya çıkmasına ve ürünün deforme olarak kullanılamaz hale gelmesine yol açar. Çelik konstrüksiyon kullanılarak üretilen yangın merdivenlerinin, kısa zamanda imalat ve montaj işlemleri tamamlanabildiğinden tercih edilmekte, fakat zaman içerisinde paslanma sorununun ortaya çıkmasına neden olduğundan uzun süre


Devamı

Yangın Merdiveni

yangın merdiveni, yangın merdiveni imalatı, yangın merdiveni fiyatları, yangın merdiveni firmaları, makaralı yangın merdiveni, ucuz yangın merdiveni, yangın merdiveni metre fiyatları, dairesel yangın merdiveni, yangın merdiveni, paslanmaz yangın merdiveni.


Devamı

Makaralı Yangın Merdiveni

Makaralı Yangın Merdivenleri Hakkında Bilgilendirme Ve Satışı Sayfasıdır İstanbul merkezli firmamız türkiye nin her yerinde makaralı yangın merdiveni imalatı yapmaktadır. Makaralı yangın merdivenleri tamamıyla çözüm amaçlı olarak geliştirilmiş bir sistem olması sebebiyle çok fazla tercih edilen yangın merdiveni modelidir. Makaralı yangın merdivenleri maximum 17 basamaklı olması gerekmektedir. 17 basamağı aşan makaralı yangın merdivenlerinde ara sahanlık konulmalıdır aksi taktirde onaydan geçmemektedir. Makaralı yangın merdiveni fiyatları konusunda firmamızı arayarak en uygun fiyatlı yangın merdivenleri hakkında bilgi alabilir veya destek alabilirsiniz.


Devamı